inflacja a inwestycja w nieruchomości ziemskie

Inflacja a inwestycja w nieruchomości ziemskie.

Obecna sytuacja związana ze spadkiem wartości pieniądza powoduje brak stabilności w prowadzeniu działalności gospodarczej i brak poczucia bezpieczeństwa. Nieudana reforma podatkowa czyli „polski ład” również nie przyczyniła się do wzrostu zaufania do państwa.

Rozbieżność pomiędzy planowanymi a rzeczywistymi zyskami powoduje brak możliwości racjonalnego zarządzania budżetem firmowym i domowym. Wywołuje frustrację i lęk o przyszłość rodziny i dzieci.

Wiele osób nie chce zdawać się na łut szczęścia czy działania Narodowego Banku Polskiego, polegające na wielokrotnym podnoszeniu stóp procentowych, które nie powstrzymują rosnącej inflacji , więc biorą sprawy w swoje ręce starając się i inwestują samodzielnie swoje oszczędności.

W co inwestować pieniądze?

Do podjęcia decyzji o inwestowaniu motywują bardzo różne czynniki. Poprawa komfortu życia, zabezpieczenie finansowe z myślą o przyszłości czy możliwość przekazania dóbr naszym bliskim. Bez względu na cel który nam przyświeca, liczą się rezultaty, a te zależą od tego w co zainwestujemy. Dlatego należy inwestować w to, co przynosi stabilne, pewne zyski czyli nieruchomości ziemskie. Zdaniem aż 75,8 proc. Polaków najlepszym zabezpieczeniem finansowym na emeryturę jest posiadanie nieruchomości (źródło: Badanie Homo Homini).

Nieruchomości ziemskie stanowią trwałą wartość, które daje właścicielowi i jego rodzinie poczucie oparcia. Inwestycja w działki to bezpieczna i stabilna forma lokowania kapitału.

W dobie kryzysu ekonomicznego niezmiernie trudno znaleźć tak atrakcyjny i przede wszystkim bezpieczny sposób lokowania kapitału, któremu od wielu lat Polacy nadal ufają. Popularność ziemi nie słabnie i jest ona nadal chętnie wybierana jako forma inwestycji, która ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Ziemia, w odróżnieniu od innych produktów inwestycyjnych jest najbardziej odporna na wahania rynkowe.

Niemałe znaczenie odgrywa tu fakt, że w przypadku nieruchomości ziemskich, zwłaszcza nad brzegiem jezior na Mazurach, mamy do czynienia z mocno ograniczoną podażą oraz stale rosnącym na nie popytem. Jest to zatem ograniczonego dobro, które od wielu lat cieszy się zainteresowaniem inwestorów, zarówno tych doświadczonych, jak i tych dopiero „wchodzących na rynek”. Wszystko to przyczynia się do wzrostu cen ziem, których koszty utrzymania, w porównaniu do m.in. mieszkań, są minimalne. Warto także pamiętać o korzyściach podatkowych. Przy sprzedaż działki po 5 latach od jej nabycia transakcja będzie zwolniona z 19% podatku dochodowego.

Zalety posiadania działek inwestycyjnych na Mazurach

Posiadanie na własność kawałka ziemi to synonim nieograniczonych możliwości – od inwestycyjnych, takich jak budowa domków rekreacyjnych pod wynajem, czy pensjonatu, po budowę domu całorocznego czy innego obiektu, który przeznaczymy pod prowadzenie własnego biznesu. Co więcej, ziemię można dzierżawić lub zostawić w spadku naszym dzieciom, jako środek, który pozwoli im na lepszy start, czy zabezpieczenie ich przyszłości finansowej.

Kluczem do sukcesu inwestycyjnego jest oczywiście wybór odpowiedniego gruntu – takiego, który swoimi konkretnymi walorami zagwarantuje powodzenie inwestycji. Warto zatem szukać działek w okolicach z walorami turystycznymi lub krajobrazowymi nad jeziorami, w miejscach o dużym potencjale rozwoju.

Działki z linią brzegową na Mazurach

Działka nad jeziorem jest również bardzo dobrą inwestycją, swoistą alternatywą dla zakupu niepewnych akcji lub obligacji rynkowych. W przypadku innych planów na wakacje można ją również wydzierżawić. Działki z linią brzegową w okolicach Mrągowa dają poczucie pewności zachowania kapitału i ewentualnych zysków w momencie podjęcia decyzji o sprzedaży.
Posiada szereg zalet zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przede wszystkim ma ona niesamowite walory przyrodnicze, które możemy podziwiać pijąc poranną kawę z całą rodziną na tarasie naszego domu. Wszystko to z widokiem na jezioro, zapachem lasu oraz śpiewem ptaków. Nabycie działki nad jeziorem z linią brzegową pozwoli urzeczywistnić nasze marzenia.

Bliskość wody oraz lasów daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza jeżeli zamierzamy kupić działkę rekreacyjną, wykorzystywaną w trakcie urlopów Długie spacery, kąpiele, pływanie łódką lub pontonem, a także wędkowanie – takich sposobności nie można uświadczyć mieszkając na co dzień w bloku na zamkniętym osiedlu. Przewagą domku na działce w pobliżu jeziora jest właśnie jego lokalizacja.

Z biegiem lat coraz mniej skupiamy się na karierze, a bardziej doceniamy spokój wokół siebie. Warto poszukać działki, na której możemy się spokojnie pobudować, zwłaszcza że wiele z nich znajduje się w pobliżu większych miast. Jak np. tereny inwestycyjne z linią brzegową w Rynie, w połowie drogi pomiędzy Mrągowem a Giżyckiem , przeznaczone pod budowę apartamentów.

Comments are closed.